Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowy Rekord Polski!

Na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu ustanowiono Rekord Polski w ilości osób jednocześnie tańczących Walca Wiedeńskiego. Dokładnie 216 osób zatańczyło do najbardziej kojarzącego się z powiatem kaliskim utworu „Walc Barbary” Waldemara Kozaneckiego z filmu „Noce i dnie”.

Ustanowienie rekordu poprzedziły występy Zespołu „Dynamitki” oraz Zespołu Folklorystycznego „Kalina” z Blizanowa. Po nich zagrała również Orkiestra Dęta z Iwanowic pod batutą Adriana Militowskiego. Pomiędzy występami pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu odczytali fragmenty książki „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej, które wprowadziły uczestników w XIX -wieczną atmosferę.

Tańczącym przyglądał się i dokładnie policzył uczestników Paweł Chwalibóg, przedstawiciel Biura Rekordów. Ze sceny dopingowali rekordzistów Prezes Polskiego Związku Tańca - Zbigniew Zasada oraz Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Próba bicia rekordu zakończyła się sukcesem.

Rekordziści zatańczyli do utworu z filmu „Noce i dnie” w reżyserii Jerzego Antczaka. Dzieło tego reżysera to przede wszystkim niezapomniana kreacja Jadwigi Barańskiej, która wcieliła się w rolę Barbary Niechcic. Dla uczestników wydarzenia miłym akcentem były pozdrowienia przekazane od tejże pary, prosto z Kaliforni. Pozdrowienia od znanego małżeństwa bezpośrednio przekazała Pani Liliana Lewandowska Dyrektor Artystyczny Festiwalu Twórczości Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka, która specjalnie przyjechała na to wydarzenie z Warszawy.

Organizatorami wydarzenia byli Państwo Aurelia i Piotr Sieraszewscy ze Szkoły Tańca Sieraszewski Dance Studio, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu, Starostwem Powiatowym w Kaliszu oraz restauracją Gustosa Ristorante.