Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

KRUS dopłaca do wypoczynku dzieci. Stowarzyszenie Kalisz XXI zaprasza na kolonie nad morze i w góry

Podczas tegorocznych wakacji dzieci i młodzież z południowej Wielkopolski będą wypoczywali w Łukęcinie koło Pobierowa, położonym opodal Wolińskiego Parku Narodowego oraz w Lewinie Kłodzkim. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które już po raz kolejny organizuje wypoczynek zaprasza dzieci płatników KRUS do skorzystania z dofinansowania, które pozyskało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

- Pomimo, iż takie dofinansowanie przysługuje dzieciom osób ubezpieczonych w KRUS już od kilkunastu lat, to wiele rodzin nie wie o takiej możliwości. Stowarzyszenie KALISZ XXI aplikuje o  pieniądze każdego roku i zazwyczaj udaje się je mu pozyskać – powiedziała Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynująca organizację wypoczynku.

W tym roku uczestnicy kolonii w Łukęcinie wybiorą się do Wolińskiego Parku Narodowego, zwiedzą Kamień Pomorski, Pobierowo, Trzęsacz i Świnoujście. Mieszkając w Łukęcinie będą mieli 300 metrów do bałtyckiej plaży. W Lewinie Kłodzkim koloniści, prócz górskich wycieczek, mają w planie zwiedzanie Kłodzka, Kudowy Zdroju, Wambierzyc, a także wycieczki do czeskiego Nachodu i Novego Mesta nad Metuji.

Kolonie to przede wszystkim wypoczynek, ale także edukacja przyrodnicza i historyczna, w formie która jest przyswajalna i przyjemna dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że w tym roku dopisze nam słoneczna pogoda, co pozwoli na korzystanie z pięknej plaży w Łukęcinie,  szlaków Wolińskiego Parku Narodowego, a także wycieczki górskie. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich chętnych – zapewnia Żaneta  Lasiecka – Stodolna.

Bliższych informacji na temat wypoczynku można uzyskać pod numerem telefonu 607 171 532.