Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zarząd Powiatu Kaliskiego z wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

Na III. Sesji Rady Powiatu Kaliskiego powiatowi Radni debatowali nad raportem o stanie  Powiatu Kaliskiego a także nad sprawozdaniami finansowymi za 2023 rok, zapoznali się z opiniami Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz wnioskiem Komisji Rewizyjnej. Były to elementy procedury związanej z udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Kaliskiego za 2023  rok, które Zarząd uzyskał większością głosów Radnych.

Na Sesji zdecydowano także o delegowaniu Radnych  - Dariusza Korczyńskiego i Wincentego Nowaka do składu Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego.

Radni powołali Członków Rady Muzeum przy Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku na kadencję w latach 2024 - 2028, w następującym składzie mgr Anna Narewska, Jerzy Krzak, Sebastian Wardęcki, Maria Pawelec, Wojciech Kozłowski, dr hab.inż. Rafał Urbaniak, dr. hab. Piotr Łuszczykiewicz, dr hab. Dorota Taranek, UAM dr hab. Monika Kostrzewa, Jerzy Marciniak, UAM dr hab. Krzysztof Rottermund.

 

Fot. Marta Wolarz