Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Piknik strażacki i zawody starych sikawek w Ostrowie Kaliskim w roku jubileuszu

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzeziny,  Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Kaliskim  oraz Oddział Gminny ZOSP RP w Brzezinach zapraszają na piknik strażacki pn. "Nasi sikawkowi! Historią - bogaci, teraźniejszością - mocni! OSP w Ostrowie Kaliskim w 110-rocznicę powstania oraz w 100-rocznicę powstania Związku OSP RP", który odbędzie się 3 lipca 2022 w Ostrowie Kaliskim.

PROGRAM :

START GODZ. 14.30

DEFILADA SZWADRONU, ORKIESTRY DĘTEJ, STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW, POCZTÓW SZTANDAROWYCH, WOZÓW BOJOWYCH

POKAZ MUSZTRY W WYKONANIU SZWADRONU KONNEGO ZIEMI KONIŃSKIEJ

UROCZYSTOŚĆ 110-LECIA OSP OSTRÓW ORAZ 100 – POWSTANIA ZWIĄZKU OSP RP I GMINNEGO DNIA STRAŻAKA W BRZEZINACH

WRĘCZENIE MEDALI I ODZNACZEŃ

ZAWODY STARYCH SIKAWEK STRAŻACKICH

WYSTAWA ZABYTKOWYCH SAMOCHODÓW I SPRZĘTÓW STRAŻACKICH

POKAZY PPOŻ

KONCERT ORKIESTRY WOJSKOWEJ Z LUBLINA

Piknik organizowany jest w ramach zadania publicznego, które zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Celem jego realizacji jest popularyzacja zachowania pięknych tradycji pożarnictwa oraz walorów historycznych zabytkowych sprzętów strażackich, przypomnienie historii ruchu strażackiego, wzrost atrakcyjności regionu poprzez organizację tego wyjątkowego wydarzenia oraz zaspokajanie potrzeb kulturalnych mieszkańców. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania mieszkańców naszego regionu z dawnymi tradycjami, będą mogli podziwiać zabytkowe wozy strażackie, dawne stroje i poczuć unikalny klimat tamtych czasów. Będzie to swoista lekcja historii, i z całą pewnością niezapomniane wydarzenie, pełne wrażeń na długo pozostające w pamięci wśród uczestników.

Zapraszamy drużyny z terenu województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w zawodach starych sikawek. Deklaracje uczestnictwa należy złożyć do dnia 24 czerwca 2022 r. do Starostwa Powiatowego w Kaliszu, pokój 106, lub przesłać skan na adres e-mail: ako@powiat.kalisz.pl. Regulamin zawodów i deklaracja do pobrania ze strony www.powiat.kalisz.pl

Zachęcamy jednostki OSP, które posiadają w swoich zasobach zabytkowe sprzęty i wozy strażackie oraz sikawki do prezentacji ich na wystawie, która będzie dostępna dla uczestników pikniku. Kontakt w sprawach zawodów i wystawy pod nr tel. 62 50 14 305, 609 850 755.

Wydarzenie organizowane jest pod Patronatem Honorowym Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz Wójta Gminy Brzeziny Marka Cieślarczyka.

Zadanie publiczne pn. "Nasi sikawkowi! Historią - bogaci, teraźniejszością - mocni! OSP w Ostrowie Kaliskim w 110-rocznicę powstania oraz w 100-rocznicę powstania Związku OSP RP" realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzeziny zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Info: Marta Wolarz