Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Certyfikat "Najlepsze w Polsce" dla Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku

Zespół Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku, która  z powodzeniem pełni także od 1999 r. zadania biblioteki powiatowej dla Powiatu Kaliskiego Ziemskiego, otrzymał prestiżowy Certyfikat „Najlepsze w Polsce” - „The Best in Poland” za podejmowanie licznych inicjatyw w zakresie animacji kulturalnej dla różnych grup wiekowych” w Konsumenckim Konkursie Jakości Produktów i Usług „Najlepsze w Polsce"  - „The Best in Poland" (dawniej „Dobre bo polskie”) Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego  w Poznaniu. Tym samym pracownicy książnicy znaleźli się wśród wyjątkowych ludzi nauki, kultury i biznesu.

Konkurs organizowany jest od 1992 r., patronat medialny sprawują: „Nasz Głos Poznański”, Radio POZNAŃ oraz TVP Poznań, a jego celem jest promocja i wyróżnienie najlepszych zdaniem konsumentów produktów i usług na rynku polskim. Certyfikat odebrała 23.11.2023 r. dyrektor Małgorzata Matysiak na XXXVI Gali Finałowej konkursu w Sali Lubrańskiego w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza  w Poznaniu z rąk prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego. Do konkursu nominowała instytucję Małgorzata Grupińska-Bis, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Bibliotekarze nie kryją wzruszenia i radości z przyznanego wyróżnienia, gdyż jest ono uznaniem dla ich pracy i pasji.