Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Artykuły

Dotacja Powiatu Kaliskiego na prace konserwatorskie przy zabytku

6 lipca 2020

Informujemy, że Radni Powiatu Kaliskiego uchwałą Nr XXII/201/2020 podjętą w dniu 30 czerwca 2020 roku udzielili dotacji celowej w wysokości 8000 zł Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Liskowie na prace konserwatorskie przy zabytkowym konfesjonale neogotyckim w nawie południowej kościoła parafialnego Wszystkich Świętych w Liskowie.

Przejdź do - KRUS dopłaca do wypoczynku dzieci. Stowarzyszenie Kalisz XXI zaprasza na kolonie

KRUS dopłaca do wypoczynku dzieci. Stowarzyszenie Kalisz XXI zaprasza na kolonie

3 lipca 2020

Podczas tegorocznych wakacji, dzieci i młodzież z południowej Wielkopolski będą wypoczywali w Łukęcinie koło Pobierowa, położonym nieopodal Wolińskiego Parku Narodowego. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które już po raz dwudziesty drugi organizuje wypoczynek, zaprasza dzieci płatników KRUS do skorzystania z dofinansowania, które pozyskało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Czytaj więcej o: KRUS dopłaca do wypoczynku dzieci. Stowarzyszenie Kalisz XXI zaprasza na kolonie
Przejdź do - Wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych przez LUX MED. Pora na Żelazków

Wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych przez LUX MED. Pora na Żelazków

2 lipca 2020

LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Już 10 lipca br. mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji w Żelazkowie.

 

Czytaj więcej o: Wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych przez LUX MED. Pora na Żelazków
Przejdź do - Powiat Kaliski otrzymał bezzwrotną dotację. Ponad 4 miliony złotych na bieżące inwestycje

Powiat Kaliski otrzymał bezzwrotną dotację. Ponad 4 miliony złotych na bieżące inwestycje

2 lipca 2020

Powiat Kaliski otrzymał 4 388 325 złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych w formie bezzwrotnej dotacji na niezbędne działania i inwestycje. Wsparcie otrzymało również Miasto Kalisz oraz samorządy z terenu naszego powiatu. Symboliczny czek z rąk Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odebrał w dniu wczorajszym Starosta Kaliski Krzysztof Nosal . Środki te mają wspomóc funkcjonowanie samorządów w trudnym czasie epidemii.

Czytaj więcej o: Powiat Kaliski otrzymał bezzwrotną dotację. Ponad 4 miliony złotych na bieżące inwestycje

Stypendia Starosty Kaliskiego

29 czerwca 2020

Uprzejmie informujemy, iż można ubiegać się o stypendium Starosty Kaliskiego dla uczniów i studentów z terenu powiatu kaliskiego za rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury - nr telefonu 62 501 42 34.

Przejdź do - Cykliści na Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej

Cykliści na Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej

29 czerwca 2020

W minioną sobotę, 27 czerwca, grupa pasjonatów turystyki rowerowej przemierzała Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Cykliści zwiedzili łącznie 5 kościołów drewnianych i przejechali trasę liczącą łącznie ok. 50 kilometrów.

Czytaj więcej o: Cykliści na Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej

Prezydent podpisał ustawę o tarczy antykryzysowej 4.0. Co wprowadzają przepisy?

26 czerwca 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. tarczy antykryzysowej 4.0. Wprowadza ona m.in. dopłaty do kredytów dla firm znajdujących się w trudnej sytuacji z powodu pandemii. Ustawa reguluje również możliwość skorzystania z wakacji kredytowych oraz wydłuża do 28 czerwca 2020 r. okres, w którym przysługuje zasiłek opiekuńczy.

Czytaj więcej o: Prezydent podpisał ustawę o tarczy antykryzysowej 4.0. Co wprowadzają przepisy?

AKCJA POBORU KRWI

5 lipca 2020

WAŻNE: Sanepid apeluje o rozsądek. Epidemia jeszcze się nie skończyła

25 czerwca 2020

Raport o stanie Powiatu Kaliskiego za 2019 rok

23 czerwca 2020

Zarząd Powiatu Kaliskiego przyjął "Raport o stanie Powiatu Kaliskiego za 2019 rok" stanowiący załącznik do uchwały nr Nr 607/2020 Zarządu Powiatu Kaliskiego z dnia 28 maja 2020 r.
Debata nad nim miała odbyć się 24 czerwca 2020 r., jednak w związku z odwołaniem Sesji Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 24 czerwca 2020 r. debata odbędzie się podczas sesji planowanej na dzień 29 lipca 2020 r.

Raport oraz wzór zgłoszenia udziału w debacie nad raportem o stanie Powiatu Kaliskiego za 2019 rok dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Kaliskiego.

Przejdź do - Konferencja prasowa dotycząca bieżących inwestycji. Powiat Kaliski zrealizuje ważne zadania z zakresu kultury, edukacji i infrastruktury drogowej

Konferencja prasowa dotycząca bieżących inwestycji. Powiat Kaliski zrealizuje ważne zadania z zakresu kultury, edukacji i infrastruktury drogowej

19 czerwca 2020

Konferencja prasowa dotycząca inwestycji realizowanych przez Powiat Kaliski odbyła się w samo południe przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Podczas spotkania z dziennikarzami poinformowano o kilku ważnych inwestycjach dotyczących zarówno sfery kulturalnej, dydaktycznej, jak i infrastruktury drogowej. W konferencji uczestniczyli Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Zbigniew Słodowy, Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Artur Szymczak, Radny Rady Powiatu Kaliskiego Henryk Kurek oraz przedstawiciele mediów.

Czytaj więcej o: Konferencja prasowa dotycząca bieżących inwestycji. Powiat Kaliski zrealizuje ważne zadania z zakresu kultury, edukacji i infrastruktury drogowej
Przejdź do - Producent energii wiatrowej organizuje tematyczny konkurs dla młodzieży

Producent energii wiatrowej organizuje tematyczny konkurs dla młodzieży

18 czerwca 2020

EDP Renewables, producent energii wiatrowej, organizuje tematyczny konkurs dla młodzieży, w którym liczyć się będą kreatywne pomysły oraz zaangażowanie. Wyzwanie rozpoczęło się 15 czerwca, a uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Konkurs dotyczy ukazania znaczenia wiatru w życiu każdego z nas.

Czytaj więcej o: Producent energii wiatrowej organizuje tematyczny konkurs dla młodzieży
Przejdź do - Noś kask. Kask jest cool! Powstało nowe stowarzyszenie

Noś kask. Kask jest cool! Powstało nowe stowarzyszenie

18 czerwca 2020

W Kaliszu powstało stowarzyszenie Kask jest cool, którego celem jest propagowanie uprawiania sportów rekreacyjnych w świadomy i bezpieczny sposób – w kasku i ochraniaczach. Członkowie aktywnie zabiegają o zmianę przepisów polskiego prawa i wprowadzenie ustawowego nakazu noszenia kasku podczas jazdy rowerem i hulajnogą przez dzieci i młodzież do 18 roku życia. Pomysłodawcami akcji są znajomi rodziców tragicznie zmarłego Dominika. Honorowym członkiem stowarzyszenia został Prezydent Kalisza.

Czytaj więcej o: Noś kask. Kask jest cool! Powstało nowe stowarzyszenie
Przejdź do - Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych RPK - 24 czerwca 2020r.

Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych RPK - 24 czerwca 2020r.

16 czerwca 2020

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji, jakie odbędą się przed XXII Sesją Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych RPK - 24 czerwca 2020r.
Przejdź do - Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych już 27 czerwca - zapraszamy do zapisów!

Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych już 27 czerwca - zapraszamy do zapisów!

17 czerwca 2020

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej, który odbędzie się 27 czerwca 2020 r. Dla wszystkich sympatyków jazdy na rowerze organizatorzy przygotowali około 45-kilometrową trasę,  przebiegającą przez malownicze zakątki powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych już 27 czerwca - zapraszamy do zapisów!