Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

100 mln zł na słoneczne dachy dla wielkopolskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że 27 stycznia 2020 r., w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zainaugurowano projekt „Słoneczne Dachy". Porozumienie w tej sprawie podpisali: Prezes NFOŚiGW, Piotr Woźny i Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Jolanta Ratajczak. Dokument określa zasady współpracy między stronami, polegające przede wszystkim na opracowaniu finalnej wersji regulaminu naboru wniosków o dofinansowanie.

Beneficjentami nowego programu będą mieszkańcy budynków wielorodzinnych i spółdzielnie. WFOŚiGW oraz NFOŚiGW zainwestują w „Słoneczne Dachy" 100 mln zł. W ramach programu dofinansowywane będą instalacje PV o mocy do 50 kW.

NFOŚiGW przekaże na wielkopolskie przedsięwzięcie 80 mln zł na preferencyjne pożyczki (do 10% umorzenia), a resztę budżetu, czyli 20 mln zł, będą stanowiły środki własne WFOŚiGW w Poznaniu – wyjaśnił szef NFOŚiGW, Piotr Woźny.

W nowym programie, którego obsługa spoczywa na barkach poznańskiego Funduszu, będziemy dofinansowywać spółdzielniom i wspólnotom dwa rodzaje przedsięwzięć. Fotowoltaiczne uzyskają wsparcie z pieniędzy udostępnionych przez NFOŚiGW. Z kolei zadania termomodernizacyjne sfinansujemy z własnych zasobów – powiedziała prezes WFOŚiGW w Poznaniu, Jolanta Ratajczak.

Nabór wystartuje jeszcze w I kwartale tego roku. Dofinansowanie na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych będzie udzielane w formie pożyczek (oprocentowanie według stawki WIBOR, nie mniej niż 2% w skali roku).

Informacji o nowym programie www.wfosgw.poznan.pl

Kontakt z pracownikiem Biura Rozwoju Powiatu:
pan Damian Michalak
tel. 62 501-43-31