Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

„Wiosna bez płomieni” - konkurs Nadleśnictwa Kalisz

W dniu 15 lipca 2022 r. w Galerii Tęcza w Kaliszu miało miejsce wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Kalisz, pn. „Wiosna bez płomieni”. W imieniu Starosty Kaliskiego Pana Krzysztofa Nosala i Wicestarosty Pana Zbigniewa Słodowego laureatom i wyróżnionym uczestnikom konkursu gratulacje oraz upominki wręczył Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Pan Andrzej Woźniak. W wydarzeniu wziął udział również Podinspektor Wydziału Pan Dominik Kuciak.

Konkurs miał na celu uświadomienie społeczeństwu szkodliwości i zagrożeń, jakie niesie ze sobą bezmyślne wzniecanie ognia. Wypalanie traw i pozostałości roślinnych na polach, łąkach i pastwiskach niszczy budzącą się przyrodę, a ogień z płonących łąk i nieużytków często przenosi się do lasów.

Wyróżnione prace można zobaczyć na wystawie pn. „Wiosna bez płomieni” w Galerii Tęcza w Kaliszu.

Źródło:
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa
Starostwa Powiatowego w Kaliszu