Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspiera wąskotorówkę kwotą 75 000 złotych

Dziś w Starostwie Powiatowym w Kaliszu odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej wsparcia udzielonego w formie dotacji z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego na modernizację sieci kolei wąskotorowej na terenie powiatu kaliskiego w kwocie 75 000 złotych. Oprócz tego, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w Korzeniewie parafowali dokumenty potwierdzające przekazanie 52 000 złotych na remont tamtejszej świetlicy wiejskiej ze środków unijnych w ramach PROW 2014-2020.

Oprócz Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego i Przewodniczących Koła Gospodyń Wiejskich w Korzeniewie w konferencji prasowej wzięli również udział: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Wójt Gminy Mycielin Rafał Szelągowski, Skarbnik Powiatu Kaliskiego Urszula Jędrusiak oraz przedstawiciele mediów lokalnych.