Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Radni Powiatu Kaliskiego z wizytą u dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Aniołów Stróżów w Ostrowie Kaliskim

We wtorek, 5 grudnia, w siedzibie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Adniołów Stróżów w Ostrowie Kaliskim, odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Miało wyjątkowy charakter, bo oprócz części merytorycznej, nie zabrakło świątecznych akcentów. Członkowie Komisji postanowili bowiem z własnych środków zakupić dla wychowanków upominki, które wywołały u dzieci wiele radości. Duże słowa podziękowania kierujemy do Artura Szymczaka i Błażeja Wojtyły, którzy oprócz wspomnianych upominków zorganizowali jeszcze dodatkowe świąteczne niespodzianki.

Podczas posiedzenia Radni zapoznali się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania i bieżących potrzeb Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Aniołów Stróżów w Ostrowie Kaliskim.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu

Omówiono m.in. aktualną sytuację w placówce, ilość wychowanków przebywających w instytucji, a także sytuację kadrową w kontekście ilości etatów zabezpieczonych dla wychowawców. Dyskutowano również o sytuacji związanej z dziennym i nocnym funkcjonowaniem Placówki. Ten zakres tematyczny przedstawiły Dyrektor Placówki Marta Gałach-Korpys i Zastępczyni Dyrektora Monika Pietrzak-Juszczak.