Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kolejne Warsztaty Terapii Zajęciowej z terenu powiatu kaliskiego otrzymują busy przeznaczone do transportu osób niepełnosprawnych

Wczoraj odbyły się uroczystości podczas których nowe 9-osobowe samochody zostały oficjalnie przekazane do użytku. Od tej pory będą służyć podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koźminku. W uroczystościach Powiat Kaliski reprezentował Wicestarosta Kaliski Paweł Kaleta oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu - Natalia Bukowiecka wraz z Zastępcą - Dariuszem Paszynem.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (80% wartości samochodów). Zapewnienie jakże ważnych i niezbędnych środków transportu było możliwe również dzięki wsparciu i współpracy pomiędzy samorządami.
 
Zakup busa dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej - finansowanie:
PFRON oraz Powiat Kaliski, Gmina i Miasto Stawiszyn, Gmina Szczytniki, Gmina Opatówek, Gmina Ceków-Kolonia, Gmina Godziesze Wielkie, Gmina Żelazków.
 
Zakup busa dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koźminku - finansowanie:
PFRON oraz Powiat Kaliski, Gmina Koźminek, Gmina Ceków-Kolonia, Gmina Opatówek.
 
Uroczystości stanowiły świetną okazję, by zobaczyć na żywo jak wyglądają zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej i przede wszystkim by poznać wychowanków, którzy okazali się niezwykle sympatycznymi ludźmi. Mogliśmy również obejrzeć różnego rodzaju dzieła i prace, które wykonują w codziennej praktyce. Wywołały na nas ogromne wrażenie.
 
Dziękujemy bardzo za piękne, radosne uroczystości i życzliwość! Pracownikom i podopiecznym życzymy "szerokiej drogi" - niechaj auta służą Wam w najlepszy sposób.