Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Konferencja prasowa o drogach powiatowych

Około 80 km dróg powiatowych zostanie wyremontowanych w tym roku. Koszt prac to około 18 mln. zł. Ten rok jest rekordowym pod względem nakładów na drogi w powiecie kaliskim. Realizowane są m.in. dwie duże inwestycje finansowane ze środków unijnych i Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. O tym starosta kaliski Krzysztof Nosal mówił na czwartkowej konferencji prasowej, w której uczestniczyli również wicestarosta kaliski Andrzej Dolny i Leszek Sarzyński dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych.

42 kilometry dróg powiatowych w każdej gminie powiatu kaliskiego będzie powierzchniowo utrwalonych. Do tego dochodzi 12 kilometrów nakładek, które powstaną na odcinkach: Zbiersk Cukrowania- Korzeniew (5460m), Złotniki- Karolew(1300m). Lisków ul. Szewczyka w kierunku Ciepielewa (500m), Lisków –Zakrzyn (500m), Borów do skrzyżowania z drogą nr 471(1700m), Brzeziny- Czempisz (1000m), odcinek drogi Iwanowice w kierunku Szczytnik (750m). W gminie Godziesze Wielkie realizowane będą kilkusetmetrowe odcinki w miejscowościach Borek, Wolica, Kakaowa Stara, Zajączki, Skrzytaki.

- Najbardziej mnie cieszy zaangażowanie wójtów, burmistrza i sołtysów w poszczególnych gminach w to co się tam dzieje na drogach powiatowych. Gdziekolwiek maszyny wkraczają na plac budowy, tam zaraz pojawiają się samorządowcy gminni, którzy doradzają, ale też nadzorują. Podpowiadają co trzeba dodać. Staramy się, aby inwestycje, które są w tej chwili wykonywane były inwestycjami docelowymi. Aby drogi były dobrze przebudowywane, w taki sposób, by do nich nie wracać- mówił starosta kaliski Krzysztof Nosal podczas konferencji prasowej.

Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych realizowana jest inwestycja Kalisz- Brzeziny (16 km). Prace zakończą się we wrześniu. Inwestycja kosztuje około 4 mln zł, dofinansowanie wynosi około 2 mln zł.
Ze środków unijnych WRPO budowany jest I etap inwestycji 25-kilometrowej drogi ze Zbierska do Koźminka. Teraz budowana jest droga z kanalizacją deszczową w Zbiersku. Powstaje też most w Morawianie. Budowa zakończy się w 2011 roku. Do tego czasu pobudowane zostanie również rondo w Emilianowie- pierwsze rondo na drogach powiatowych.