Przebudowa ciągu dróg powiatowych: nr 4594P, nr 4586P

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Artykuły

Przebudowa ciągu dróg powiatowych: nr 4594P, nr 4586P - wideo

30 grudnia 2010

Przejdź do - Konferencja prasowa o drogach powiatowych

Konferencja prasowa o drogach powiatowych

6 września 2010

Około 80 km dróg powiatowych zostanie wyremontowanych w tym roku. Koszt prac to około 18 mln. zł. Ten rok jest rekordowym pod względem nakładów na drogi w powiecie kaliskim. Realizowane są m.in. dwie duże inwestycje finansowane ze środków unijnych i Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. O tym starosta kaliski Krzysztof Nosal mówił na czwartkowej konferencji prasowej, w której uczestniczyli również wicestarosta kaliski Andrzej Dolny i Leszek Sarzyński dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych.

Czytaj więcej o: Konferencja prasowa o drogach powiatowych

Budowa drogi w Zbiersku

27 lipca 2010

Pierwszy etap realizacji drogi Zbiersk- Koźminek (25 km) na odcinku Zbiersk- Złotniki (8 km) zakończony zostanie 30 września 2010 roku. Budowa 25 kilometrowej drogi z rondem i mostem to największa inwestycja w historii powiatu kaliskiego.

Jej koszty sięgają 16 milionów złotych. Dokumentacja kosztowała ponad milion złotych, a nadzór inwestorski kolejne pół miliona. Powiat kaliski otrzymał dofinansowanie do tej inwestycji ze środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowanie wynosi 8,7 mln złotych.

Czytaj więcej o: Budowa drogi w Zbiersku
Przejdź do - Postęp w budowie drogi Zbiersk- Koźminek. Fotogaleria

Postęp w budowie drogi Zbiersk- Koźminek. Fotogaleria

19 lipca 2010

Podpisanie umowy na realizację przebudowy drogi Zbiersk- Koźminek

12 lutego 2010

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i wicestarosta Andrzej Dolny podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu, która wykona największą inwestycję w historii powiatu, drogę Zbiersk - Koźminek. Umowa została podpisana również z firmą BBS sp. z o.o. z Poznania na nadzór inwestorski. Oddanie placu budowy nastąpi 15 lutego, a prace budowlane rozpoczną się najpóźniej wiosną.

Czytaj więcej o: Podpisanie umowy na realizację przebudowy drogi Zbiersk- Koźminek

Przetarg na budowę trasy Zbiersk- Koźminek rozstrzygnięty

25 stycznia 2010

Przetarg na budowę największej inwestycji w historii powiatu kaliskiego został rozstrzygnięty. Przebudowę drogi powiatowej Koźminek -Zbiersk będzie realizować kaliskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. za około 16 milionów złotych. To najkorzystniejsza oferta. Kwoty za jakie firmy startujące w przetargu miały wykonać inwestycje były bardzo różne i wynosiły od 16 do ponad 19 milionów złotych.

Czytaj więcej o: Przetarg na budowę trasy Zbiersk- Koźminek rozstrzygnięty