Powiat Kaliski otrzymał dofinansowanie z UE. To ponad 210 tysięcy złotych na komputery dla Zespołu Szkół w Liskowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 marca 2021

Sprzęt komputerowy i elektroniczny w postaci 35 zestawów komputerowych, 10 tabletów graficznych, 10 kamer internetowych i 10 tabletów, otrzyma Zespół Szkół nr 1 w Liskowie. To efekt dofinansowania, które otrzymał Powiat Kaliski na realizację projektu pn. "Poprawa jakości kształcenia zdalnego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie" ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO2014+). Dysponentem środków jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Umowę podpisano dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Łączna wartość projektu to blisko 250 tysięcy złotych.

W parafowaniu dokumentów uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Skarbnik Powiatu Kaliskiego Urszula Jędrusiak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie Piotr Pasik oraz Kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Jolanta Golicka.

- W ramach przesunięć związanych z Covid-19 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, udało się przekierować pieniądze na zakup sprzętu komputerowego dla szkół w Wielkopolsce. Wśród beneficjentów jest Powiat Kaliski, który złożył ten projekt z myślą o Zespole Szkół w Liskowie. Bardzo się cieszę, bo zwłaszcza w tych czasach, w których pracujemy często zdalnie, i młodzież też uczy się zdalnie, jest to szczególnie ważne, bo wyrównujemy szanse młodzieży, która nie ma swojego sprzętu komputerowego. To forma wsparcia, którą realizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego, i którą uważamy za bardzo potrzebną - powiedział Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

- Za tę kwotę zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, który będzie wykorzystywany zarówno przez młodzież, jak i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Programem objętych jest 25 nauczycieli i 40 uczniów - tłumaczył Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, Piotr Pasik.

Całkowita wartość projektu wynosi 247 187,50 zł, w tym: kwota dofinansowania 210 109,37 zł, a wkład własny 37 078,13 zł.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Powiat Kaliski otrzyma ponad 210 tysięcy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na zakup komputerów

    Powiat Kaliski otrzyma ponad 210 tysięcy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na zakup komputerów

  • Powiększ zdjęcie Powiat Kaliski otrzyma ponad 210 tysięcy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na zakup komputerów

    Powiat Kaliski otrzyma ponad 210 tysięcy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na zakup komputerów