Odszedł Przyjaciel Powiatu Kaliskiego…

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2020

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci

Śp. Bogdana Jamroszczyka

wieloletniego prezesa Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego,  Przyjaciela Powiatu Kaliskiego, inicjatora wielu wydarzeń sportowych  w naszym regionie.

Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla rodziny

składają Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Radni  oraz Zarząd Powiatu Kaliskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Bogdan Jamroszczyk od 1968 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.  Dzięki Jego pracy i determinacji zawodnicy z najstarszego miasta w Polsce zdobywali i zdobywają obecnie wiele medali w imprezach rangi mistrzostw naszego kraju i reprezentują Polskę na wielu imprezach międzynarodowych. Dobrana przez niego kadra trenerska i jej zaplecze stanowią gwarancję sportowych sukcesów. Prze wiele lat tworzył podstawy sportowo-organizacyjne, pozwalające kaliskim kolarzom godnie reprezentować Kalisz w Polsce, w Europie oraz na świecie. Jednym ze sztandarowych przedsięwzięć realizowanych przez klub, pod kierownictwem Pana Bogdana Jamroszczyka, jest Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour". W tym roku odbyła się 35. edycja wyścigu, który co roku gromadzi na starcie nie tylko całą polską czołówkę, ale również gości m.in. z Czech, Holandii, Litwy, Ukrainy, Łotwy, Niemiec czy Włoch. Na terenie powiatu kaliskiego, głównie w Gminach Godziesze Wielkie, Brzeziny i Opatóek z inicjatywy Pana Bogdana Jamroszczyka odbywają się  Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójek oraz drużyn.

W 2019 roku Zarząd Powiatu Kaliskiego nadał Panu Bogdanowi Jamroszczykowi honorowy tytuł „Przyjaciel Powiatu Kaliskiego” w uznaniu za współpracę oraz działalność na rzecz rozwoju sportu w powiecie kaliskim.

Bogdan Jamroszczyk był człowiekiem bez reszty zaangażowanym w kolarstwo, dzięki swojej pracy i wieloletniemu doświadczeniu sukcesywnie realizował postawione przed sobą i klubem zadania. To wielka strata dla kaliskiego kolarstwa…

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pamiątkowe zdjęcie ze Święta Powiatu Kaliskiego w Liskowie

    Pamiątkowe zdjęcie ze Święta Powiatu Kaliskiego w Liskowie