Przebudowa drogi powiatowej nr 4327P

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Droga Zduny- Kokanin oddana do użytku

Droga Zduny- Kokanin oddana do użytku

4 listopada 2016

Ponad 5 mln 300 tys. zł kosztowała przebudowa drogi powiatowej Kokanin- Zduny. Prace trwały kilka miesięcy. 80% kosztów inwestycji pokryła Unia Europejska. Powiat Kaliski wspólnie z gminami Opatówek i Żelazków otrzymał dofinansowanie do partnerskiego projektu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W piątek obyło się uroczyste oddanie inwestycji do użytku. Przedstawiciele wykonawcy drogi, firmy Skanska, wspólnie ze Starostą Kaliskim i wójtami gmin Opatówek i Żelazków podpisali odpowiednie dokumenty odbiorcze.

Czytaj więcej o: Droga Zduny- Kokanin oddana do użytku

Realizacja robót drogowych związanych z przebudową drogi powiatowej na odcinku Kokanin – Zduny przekroczyła półmetek.

7 lipca 2011

W pełni trwają roboty drogowe na odcinku drogi powiatowej nr 4327P Zduny – Tłokinia Kościelna prowadzone w ramach Projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4327P (Kuchary) granica powiatu – Dojutrów – Zduny na odcinku Kokanin – Zduny”. Zadanie jest realizowane przez Powiat Kaliski w partnerstwie z Gminą Opatówek i Gminą Żelazków. Powiat uzyskał dla projektu dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Czytaj więcej o: Realizacja robót drogowych związanych z przebudową drogi powiatowej na odcinku Kokanin – Zduny przekroczyła półmetek.

Przebudowa drogi Kokanin- Zduny potrwa do końca wakacji

16 maja 2011

Do końca sierpnia potrwają prace modernizacyjne na drodze powiatowej Kokanin- Zduny. 10,7 km drogi zostanie przebudowanych. W ramach prac powstanie 5 km chodników na terenach zabudowanych, przebudowane będą skrzyżowania, ustawione zostaną bariery ochronne, powstaną przejścia dla pieszych i wzmocnione będą pobocza. Nastąpi też wycinka drzew rosnących przy krawędzi jezdni i wyremontowane będą przepusty pod drogą.

 

Czytaj więcej o: Przebudowa drogi Kokanin- Zduny potrwa do końca wakacji

Konferencja ws. drogi Kokanin - Zduny

26 października 2010

O kolejnym sukcesie i pozyskanym dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego do przebudowy drogi Kokanin –Zduny mówiono podczas dzisiejszej konferencji zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Powiat Kaliski z gminami Opatówek i Żelazków w przyszłym roku będzie realizował 11- kilometrową inwestycję.

Czytaj więcej o: Konferencja ws. drogi Kokanin - Zduny