Nabory wniosków / Szkolenia / Konkursy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Od 1 sierpnia przerwa w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach z gospodarstwa rolnego

27 lipca 2021

Biuro Rozwoju Powiatu przypomina o zbliżającej się corocznej przerwie w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego. Zaświadczenie o dochodach jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku o podwyższony poziom dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze" prowadzonego przezWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wydawanie dokumentu w tym przypadku będzie wstrzymane od 1 sierpnia do dnia publikacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego obwieszczenia o podatku rolnym.

Czytaj więcej o: Od 1 sierpnia przerwa w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach z gospodarstwa rolnego

Nabór wniosków na przedsięwzięcia związane z gospodarowaniem wodami opadowymi i roztopowymi.

7 lipca 2021

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia związane z gospodarowaniem wodami opadowymi i roztopowymi.

Czytaj więcej o: Nabór wniosków na przedsięwzięcia związane z gospodarowaniem wodami opadowymi i roztopowymi.
Przejdź do - Nowości w programie „Czyste Powietrze” które zaczną obowiązywać już od 1 lipca 2021 r.

Nowości w programie „Czyste Powietrze” które zaczną obowiązywać już od 1 lipca 2021 r.

30 czerwca 2021

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłasza trzy nowości w programie „Czyste Powietrze", które zaczną obowiązywać już od 1 lipca 2021 r.:

  • wycofanie dotacji na kotły węglowe,
  • zwiększenie progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania,
  • poszerzenie listy kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie.
Czytaj więcej o: Nowości w programie „Czyste Powietrze” które zaczną obowiązywać już od 1 lipca 2021 r.
Przejdź do - Ostatni miesiąc na złożenie wniosku w programie „Moja Woda”.

Ostatni miesiąc na złożenie wniosku w programie „Moja Woda”.

26 maja 2021

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że jeszcze tylko do 10 czerwca br. będzie można składać elektroniczne wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach drugiego, kończącego się już naboru w programie „Moja Woda".

Czytaj więcej o: Ostatni miesiąc na złożenie wniosku w programie „Moja Woda”.
Przejdź do - Konkurs pn. "Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową"

Konkurs pn. "Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową"

12 kwietnia 2021

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w Konkursie „Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową”.
Celem konkursu jest wytypowanie pięcioosobowej grupy uczniów wraz z dwoma opiekunami z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w obradach i sympozjach na temat ochrony środowiska na terenie Dolnej Saksonii w Niemczech, organizowanych z okazji 75 Rocznicy istnienia Kraju Związkowego Dolnej Saksonii w terminie od 31 października do 4 listopada 2021 r. W powyższej uroczystości planowany jest udział przedstawicieli regionów partnerskich Dolnej Saksonii z różnych stron świata, w tym również, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Program Priorytetowy „Moja Woda” - nabor wniosków od 22 marca 2021r.

22 marca 2021

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłasza od dnia 22.03.2021 roku nabór wniosków dla zadań realizowanych w latach 2020-2024, wpisujących się w Program Priorytetowy „Moja Woda" na lata 2020-2024.

Czytaj więcej o: Program Priorytetowy „Moja Woda” - nabor wniosków od 22 marca 2021r.

Gospodarowanie wodami opadowymi i roztopowymi dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

10 lipca 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia związane z gospodarowaniem wodami opadowymi i roztopowymi dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Czytaj więcej o: Gospodarowanie wodami opadowymi i roztopowymi dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

"Modernizacja budynków OSP"- ogłoszenie naboru wniosków

30 czerwca 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność Ochotniczych Straży Pożarnych.

Czytaj więcej o: "Modernizacja budynków OSP"- ogłoszenie naboru wniosków

Program Priorytetowy „Moja Woda” ogłoszenie naboru wniosków

30 czerwca 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłasza od dnia 01.07.2020 roku nabór wniosków dla zadań realizowanych w 2020 roku, wpisujących się w Program Priorytetowy „Moja Woda" na lata 2020-2024".

Czytaj więcej o: Program Priorytetowy „Moja Woda” ogłoszenie naboru wniosków
Przejdź do - Pożyczka płynnościowa dla mikro, małych i średnich firm z Wielkopolski negatywnie dotkniętych skutkami epidemii COVID-19

Pożyczka płynnościowa dla mikro, małych i średnich firm z Wielkopolski negatywnie dotkniętych skutkami epidemii COVID-19

5 maja 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zakończył prace nad jedną z form wsparcia dla wielkopolskich firm - pożyczką płynnościową na zwiększenie kapitału obrotowego. Będzie stanowiła komplementarny element pomocy, który uzupełni tzw. tarcze rządowe.

Czytaj więcej o: Pożyczka płynnościowa dla mikro, małych i średnich firm z Wielkopolski negatywnie dotkniętych skutkami epidemii COVID-19

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” V edycja

11 marca 2020

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska" V edycja – Prośrodowiskowa kampania edukacyjna.
Celem Konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolsiego
Przejdź do - 100 mln na „Słoneczne Dachy” w Wielkopolsce – nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych

100 mln na „Słoneczne Dachy” w Wielkopolsce – nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych

24 lutego 2020

Biuro Rozwoju Powiatu uprzejmie informujemy, że 1 marca 2020 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu uruchomi nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych, skierowany do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Nabór prowadzony będzie do wyczerpania środków przewidzianych w Regulaminie naboru.

Czytaj więcej o: 100 mln na „Słoneczne Dachy” w Wielkopolsce – nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych

Złóż wniosek o dotację na nawadnianie gospodarstwa

17 lutego 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej o: Złóż wniosek o dotację na nawadnianie gospodarstwa
Przejdź do - 100 mln zł na słoneczne dachy dla wielkopolskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

100 mln zł na słoneczne dachy dla wielkopolskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

28 stycznia 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że 27 stycznia 2020 r., w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zainaugurowano projekt „Słoneczne Dachy". Porozumienie w tej sprawie podpisali: Prezes NFOŚiGW, Piotr Woźny i Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Jolanta Ratajczak. Dokument określa zasady współpracy między stronami, polegające przede wszystkim na opracowaniu finalnej wersji regulaminu naboru wniosków o dofinansowanie.

Czytaj więcej o: 100 mln zł na słoneczne dachy dla wielkopolskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

II nabór wniosków do programu MÓJ PRĄD

8 stycznia 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że od 13 stycznia 2020r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ogłasza II nabór wniosków do programu MÓJ PRĄD. W ramach II naboru, tak jak dotychczas, będzie można uzyskać dofinansowanie na instalacje podłączone do sieci i opłacone nie wcześniej niż 23.07.2019 r. Wszyscy Wnioskodawcy, którzy nie zdążą złożyć wniosku do 20.12.2019 r. (zakończenie I naboru) lub zrealizują inwestycję po tym terminie, będą mogli składać wnioski od 13.01.2020.r

Czytaj więcej o: II nabór wniosków do programu MÓJ PRĄD