Nabory wniosków / Szkolenia / Konkursy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Pożyczka płynnościowa dla mikro, małych i średnich firm z Wielkopolski negatywnie dotkniętych skutkami epidemii COVID-19

Pożyczka płynnościowa dla mikro, małych i średnich firm z Wielkopolski negatywnie dotkniętych skutkami epidemii COVID-19

5 maja 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zakończył prace nad jedną z form wsparcia dla wielkopolskich firm - pożyczką płynnościową na zwiększenie kapitału obrotowego. Będzie stanowiła komplementarny element pomocy, który uzupełni tzw. tarcze rządowe.

Czytaj więcej o: Pożyczka płynnościowa dla mikro, małych i średnich firm z Wielkopolski negatywnie dotkniętych skutkami epidemii COVID-19

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” V edycja

11 marca 2020

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska" V edycja – Prośrodowiskowa kampania edukacyjna.
Celem Konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolsiego
Przejdź do - 100 mln na „Słoneczne Dachy” w Wielkopolsce – nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych

100 mln na „Słoneczne Dachy” w Wielkopolsce – nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych

24 lutego 2020

Biuro Rozwoju Powiatu uprzejmie informujemy, że 1 marca 2020 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu uruchomi nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych, skierowany do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Nabór prowadzony będzie do wyczerpania środków przewidzianych w Regulaminie naboru.

Czytaj więcej o: 100 mln na „Słoneczne Dachy” w Wielkopolsce – nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych

Złóż wniosek o dotację na nawadnianie gospodarstwa

17 lutego 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej o: Złóż wniosek o dotację na nawadnianie gospodarstwa
Przejdź do - 100 mln zł na słoneczne dachy dla wielkopolskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

100 mln zł na słoneczne dachy dla wielkopolskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

28 stycznia 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że 27 stycznia 2020 r., w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zainaugurowano projekt „Słoneczne Dachy". Porozumienie w tej sprawie podpisali: Prezes NFOŚiGW, Piotr Woźny i Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Jolanta Ratajczak. Dokument określa zasady współpracy między stronami, polegające przede wszystkim na opracowaniu finalnej wersji regulaminu naboru wniosków o dofinansowanie.

Czytaj więcej o: 100 mln zł na słoneczne dachy dla wielkopolskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

II nabór wniosków do programu MÓJ PRĄD

8 stycznia 2020

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że od 13 stycznia 2020r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ogłasza II nabór wniosków do programu MÓJ PRĄD. W ramach II naboru, tak jak dotychczas, będzie można uzyskać dofinansowanie na instalacje podłączone do sieci i opłacone nie wcześniej niż 23.07.2019 r. Wszyscy Wnioskodawcy, którzy nie zdążą złożyć wniosku do 20.12.2019 r. (zakończenie I naboru) lub zrealizują inwestycję po tym terminie, będą mogli składać wnioski od 13.01.2020.r

Czytaj więcej o: II nabór wniosków do programu MÓJ PRĄD
Przejdź do - Pomoc suszowa: termin naboru wniosków 3 - 31 października

Pomoc suszowa: termin naboru wniosków 3 - 31 października

8 października 2019

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty pochodzić będą z budżetu krajowego. Wnioski można składać w terminie 3 - 31 października 2019 r. w biurach powiatowych ARiMR.

Czytaj więcej o: Pomoc suszowa: termin naboru wniosków 3 - 31 października
Przejdź do - Pomoc suszowa: planowany termin rozpoczęcia naboru wniosków 3 października

Pomoc suszowa: planowany termin rozpoczęcia naboru wniosków 3 października

20 września 2019

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty pochodzić będą z budżetu krajowego. Planowany termin rozpoczęcia naboru wniosków to 3 października 2019 r.

Czytaj więcej o: Pomoc suszowa: planowany termin rozpoczęcia naboru wniosków 3 października
Przejdź do - Mój Prąd i Czyste Powietrze zwolnione z podatku dochodowego!

Mój Prąd i Czyste Powietrze zwolnione z podatku dochodowego!

16 września 2019

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że Departament Podatków Dochodowych opublikował objaśnienia podatkowe z dnia 9 września 2019 r. do ulgi termomodernizacyjnej w PIT. Objaśnienia dotyczą nowych preferencji podatkowych wspierających przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Mój Prąd i Czyste powietrze zwolnione z podatku!

Czytaj więcej o: Mój Prąd i Czyste Powietrze zwolnione z podatku dochodowego!
Przejdź do - Dotacje na fotowoltaikę w programie Mój prąd. Rusza nabór wniosków

Dotacje na fotowoltaikę w programie Mój prąd. Rusza nabór wniosków

2 września 2019

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że 30 sierpnia br. ministrowie energii i środowiska ogłosili start programu dotacji na domowe instalacje fotowoltaiczne w programie Mój Prąd. Dotacji ma wystarczyć dla 200 tys. przyszłych prosumentów (całkowity budżet programu wynosi 1 mld zł). Wnioski będą przyjmowane do 20 grudnia br. lub do wyczerpania środków.

Czytaj więcej o: Dotacje na fotowoltaikę w programie Mój prąd. Rusza nabór wniosków
Przejdź do - ARiMR ogłasza nabór wniosków na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

ARiMR ogłasza nabór wniosków na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

28 sierpnia 2019

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że w terminie 27 sierpnia - 31 grudnia 2019 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi, bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy.

Czytaj więcej o: ARiMR ogłasza nabór wniosków na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej
Przejdź do - Od 29 lipca 2019r. zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 29 lipca 2019r. zmiany w programie Czyste Powietrze

25 lipca 2019

Biuro Rozwoju Powiatu zawiadamia, że od 29 lipca 2019r. ulegnie zmianie program priorytetowy Czyste Powietrze, a także w konsekwencji wzór formularza wniosku o dofinansowanie i inne obowiązujące dokumenty związane z obsługą Programu.
Wnioski o dofinansowanie złożone przed wejściem w życie powyższej zmiany, rozpatrywane będą w oparciu o zapisy dokumentów programowych oraz wzory obowiązujące na dzień złożenia wniosku.

Czytaj więcej o: Od 29 lipca 2019r. zmiany w programie Czyste Powietrze
Przejdź do - ARiMR: Trzy tygodnie na dostarczenie e-wniosku o dopłatę bezpośrednią

ARiMR: Trzy tygodnie na dostarczenie e-wniosku o dopłatę bezpośrednią

25 kwietnia 2019

W związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem składania wniosków o dopłatę bezpośrednią dla rolników Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia.
Termin przekazania e-wniosku za pomocą specjalnej aplikacji upływa 15 maja br. Po tym terminie można jeszcze przesłać dokumenty do 10 czerwca, ale za każdy dzień opóźnienia dopłata zostaje pomniejszona o 1 proc.

Czytaj więcej o: ARiMR: Trzy tygodnie na dostarczenie e-wniosku o dopłatę bezpośrednią
Przejdź do - Za wypalanie traw grozi utrata dopłat

Za wypalanie traw grozi utrata dopłat

3 kwietnia 2019

W związku z komunikatem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji przypomina, że wypalanie traw jest karalne, obniża wartość plonów, jest zabójczy dla przyrody i niebezpieczny dla człowieka a ponadto grozi za nie utrata dopłat.

Czytaj więcej o: Za wypalanie traw grozi utrata dopłat
Przejdź do - Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi - tryb pozakonkursowy, RPO Wielkopolskiego

Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi - tryb pozakonkursowy, RPO Wielkopolskiego

3 kwietnia 2019

W związku z ogłoszeniem Zarządu Województwa Wielkopolskiego jako Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014 – 2020, naboru wniosków na „Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi - tryb pozakonkursowy", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zaprasza do składania wniosków w terminie od 01.04.2019 do 31.12.2019 r.

Czytaj więcej o: Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi - tryb pozakonkursowy, RPO Wielkopolskiego