Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pomoc dla Ukrainy

Artykuły

 • Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy - aktualizacja

  W aktualnej wersji ulotki uwzględniono najnowsze zmiany prawne, które nastąpiły po wejściu w życie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Znajdują się w niej podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, legalizacji pobytu i numerze PESEL, opiece medycznej, a także o możliwości edukacji i poszukiwania pracy, wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.
  Materiały dostępne są w 4 wersjach językowych – ukraińskiej, rosyjskiej, angielskiej i polskiej.

  Czytaj Więcej o: Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy - aktualizacja
 • Powiat Kaliski organizuje zbiórkę dla partnerów z Baranówki

  Jeszcze kilka miesięcy temu, w czasie obchodów 30-lecia odzyskania niezależności przez Ukrainę, władze Powiatu Kaliskiego podpisały umowę partnerstwa z Gminą Baranówką . Dziś Ukraina stoi w obliczu wojny. Nasi przyjaciele potrzebują pomocy! Lista potrzeb jest bardzo długa, ale wierzymy, że nam się uda. Burmistrz Miasta Oleksandr Migei zwraca się z prośbą o pomoc, potrzebne są materiały wskazane w liście.
   
  Ponadto dla przyjaciół z Baranówki zbieramy:
  - krótkofalówki, termosy,
  - baterie, latarki,
  - koce, śpiwory,
  - środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (ogólnodostępne),
  - apteczki,
  - środki opatrunkowe, plastry, bandaże, gazy, środki do dezynfekcji (ogólnodostępne),
  - artykuły spożywcze z długą datą ważności (konserwy, zupy instant, batony energetyczne)
  - woda butelkowana (mała w zgrzewkach).
  Powiat Kaliski organizuje transport darów pod koniec tygodnia. Prosimy o wsparcie!!!
  Dary można przynosić w godz. 7.30 - 18.00 do Starostwa Powiatowego w Kaliszu.
  Można także wpłacać środki finansowe na konto 23 8404 0006 2104 0018 4250 0105 z dopiskiem "Zbiórka na pomoc Ukrainie".
  Czytaj Więcej o: Powiat Kaliski organizuje zbiórkę dla partnerów z Baranówki
 • Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego obradował ws. pomocy dla Ukrainy

  Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się w czwartek, 3 marca w kaliskim starostwie. Jego głównym tematem było omówienie dotychczasowej współpracy, bieżących potrzeb, a także problemów z jakimi borykają się włodarze gmin z powiatu kaliskiego w zakresie udzielania pomocy Ukrainie. Była to okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami w zakresie organizacji miejsc czasowego pobytu dla uchodźców, organizacji zbiórek i transportów darów, a także koordynacji pomocy na terenie powiatu kaliskiego.

  Czytaj Więcej o: Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego obradował ws. pomocy dla Ukrainy
 • Powiat Kaliski uruchomił specjalne konto pomocy dla Ukrainy

  W związku z licznymi deklaracjami chęci udzielenia wsparcia finansowego dla Ukrainy od osób fizycznych, instytucji, przedsiębiorców Powiat Kaliski uruchomił specjalne konto. Środki można wpłacać na rachunek bankowy o numerze: 23 8404 0006 2104 0018 4250 0105 z dopiskiem "Zbiórka na pomoc Ukrainie". Środki w całości przeznaczone zostaną na pomoc uchodźcom z Ukrainy, poprzez zakup niezbędnych materiałów, produktów, żywności, środków czystości, środków pierwszej pomocy. Mamy już pierwsze wpłaty. Dziękujemy firmie TOMEX Tomasz Wiertelak z Gminy Brzeziny za pierwszą wpłatę 3500 zł.
  Czytaj Więcej o: Powiat Kaliski uruchomił specjalne konto pomocy dla Ukrainy
 • Nieodpłatna pomoc prawna osobom poszkodowanym konfliktem zbrojnym w Ukrainie

  W związku z obecną sytuacją panującą w Ukrainie Starosta Kaliski informuje, że na terenie Kalisza i okolic, udzielana będzie nieodpłatna pomoc prawna osobom poszkodowanym konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

  В зв'язку з актуальною ситуацією в Україні інформуємо, що в м. Каліш та околицях буде надаватися безплатна юридична допомога для осіб, потерпілих в результаті збройного конфлікту в Україні.

  Czytaj Więcej o: Nieodpłatna pomoc prawna osobom poszkodowanym konfliktem zbrojnym w Ukrainie
 • Powiat Kaliski uruchamia pomoc dla Ukrainy

  Oprócz punktów jakie organizują gminy i miasta powiatu kaliskiego powstają trzy Punkty Zbiórki dla Ukrainy koordynowane przez Powiat Kaliski:

  - w Kaliszu w Starostwie Powiatowym, pl. Św. Józefa 5, otwarty w godz. 7.30- 18.00 tel. 625014303 koordynator akcji: Mieczysław Łuczak Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego oraz Wioletta Przybylska i Marta Wolarz – Wydział Promocji Informacji i Obsługi Rady. 

  - w Opatówku w Zespole Szkół imienia St. Mikołajczyka ul. Parkowa 1  62-800 Opatówek otwarty w godzinach 7.00- 15.00, koordynatorem będzie Piotr Skórski  tel. 627618540  (602517928)

  - w Liskowie w Zespole Szkół nr 1 ul. Twórców Liskowa 1, 62-850 Lisków  w godzinach od 7.30 – 14.00 koordynatorem będzie Maciej Marciniak kierownik szkolenia praktycznego  tel. 627634009 (607142678). 

  Czytaj Więcej o: Powiat Kaliski uruchamia pomoc dla Ukrainy