Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

600 zwiedzających oglądało Salę Rycerską podczas "Nocy Muzeów"

W minioną sobotę, 13 maja 2023 r. w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyła się druga już "Noc Muzeów". Zwiedzający mogli do późnych godzin wieczornych oglądać wystawę zabytkowych szat i paramentów liturgicznych z kolekcji Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, której główną atrakcją jest jedyna w Polsce kolekcja ornatów trzech ostatnich papieży - Papieża Franciszka, Benedykta XVI i Jana Pawła II. Salę odwiedziło około 600 zwiedzających.

Warto zaznaczyć, że zwiedzanie Sali Rycerskiej z wystawą ornatów było jedynie pierwszą częścią Nocy Muzeów organizowanej przez Muzeum w Opatówku. Już 20 maja odbędzie się druga część - zwiedzanie Muzeum Historii Przemysłu oraz przejazdy z przewodnikiem zabytkowym autobusem miejskim SAN po Opatówku.

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne na stronie muzeum www.muzeumopatowek.pl

Wystawę Ornatów Papieskich na tle zabytkowych szat i paramentów liturgicznych XVI-XX wieku w Starostwie Powiatowym w Kaliszu można zwiedzać w godzinach pracy urzędu, od poniedziałku do piątku, 8:00-15:30 lub w weekendy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w Wydziale Promocji Starostwa.