Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Jan Adam Kłysz wybrany Starostą Kaliskim

Dziś w Starostwie Powiatowym w Kaliszu odbyła się II sesja Rady Powiatu Kaliskiego VII kadencji. W trakcie jej trwania radni powiatowi wybrali Starostę Kaliskiego, którym w wyniku głosowania w formule tajnej został Jan Adam Kłysz.

Nowo wybrany Starosta Kaliski w poprzedniej kadencji był Przewodniczącym Rady Powiatu Kaliskiego, a jeszcze wcześniej sprawował funkcję Wicestarosty Kaliskiego.
 
Drugim kandydatem był dotychczasowy Starosta Kaliski - Krzysztof Nosal. Po przeliczeniu kart do głosowania okazało się, że Jan Adam Kłysz uzyskał 11 ważnych głosów, natomiast Krzysztof Nosal otrzymał 9 ważnych głosów, 1 głos był nieważny.
 
Dziękujemy serdecznie dotychczasowemu Staroście Kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi, który sprawował tę funkcję nieprzerwanie od 2006 roku, a więc przez cztery kadencje.
 
Serdecznie gratulujemy nowemu Staroście Kaliskiemu Janowi Adamowi Kłyszowi i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz społeczności powiatu kaliskiego.
 
II Sesja Rady Powiatu Kaliskiego będzie wznowiona po przerwie - 5 czerwca. Radni powinni wówczas wybrać Wicestarostę Kaliskiego, a także członków Zarządu Powiatu Kaliskiego.