Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Powiat Kaliski otrzyma pomoc finansową na realizację przedsięwzięcia, pn. „Usuwanie azbestu z terenu powiatu kaliskiego w 2024 roku”.

W ramach naboru wniosków na realizację przedsięwzięcia, pn. „Usuwanie azbestu z terenu powiatu kaliskiego w 2024 roku”  Powiat Kaliski otrzyma pomoc finansową w formie dotacji w wysokości do 945 000,00 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wsparcie finansowe obejmować będzie działania z zakresu zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest.

Po uchwaleniu przez Zarząd Powiatu Kaliskiego regulaminu naboru, mieszkańcy Powiatu Kaliskiego za pośrednictwem Urzędów Gmin, będą mogli składać wnioski o odbiór  i utylizację wyrobów zawierających azbest.

Nabór wniosków nie obejmuje gospodarstw rolnych należących do beneficjentów Działania A1.4.1 w ramach Krajowego Planu odbudowy i Zwiększenia Odporności.

Link do WFOŚiGW: https://www.wfosgw.poznan.pl/

Info: Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.