Aurelia i Piotr Sieraszewscy – Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 lipca 2019

Uchwałą  Nr IX/74/2019 Rady Powiatu Kaliskiego z dnia 30 maja 2019 r.  w sprawie nadania medalu  „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego” nadano Medal Aurelii i Piotrowi Sieraszewskim.

 

Państwo Aurelia i Piotr Sieraszewscy są założycielami i właścicielami Szkoły Tańca Sieraszewski Dance, która rozpoczęła działalność w czerwcu 1989 roku. Jest ona jedną z najstarszych oraz najbardziej utytułowanych Szkół Tańca w Kaliszu.

Od 30 lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Kalisza i powiatu kaliskiego. Szkoła liczy około 40 grup tanecznych prowadzonych w Kaliszu oraz m.in. w Liskowie, Zbiersku, Brzezinach, Raszkowie, Malanowie i w Goszczanowie. Zajęcia prowadzone są z zakresu Tańca Towarzyskiego (sportowego i użytkowego), Hip-Hop, Jazz, Disco Dance, Tańca Współczesnego i innych. Szkoła opiera się przede wszystkim na dziecięcych i młodzieżowych zespołach tanecznych. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej, młodzież licealna, a nawet studenci. Prowadzone są również zajęcia dla dorosłych w formie Kursów Tańca Towarzyskiego, Użytkowego oraz Hip Hop. Szkoła oferuje wszechstronne przygotowanie tancerzy grup sportowych.

Państwo Aurelia i Piotr Sieraszewscy zostali wielokrotnie nagradzani za swoje osiągnięcia, między innymi:

– Honorową odznaką „ZASŁUŻENI DLA KULTURY POLSKIEJ” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

– Tytułem „HONOROWY PRZYJACIEL KALISZA”,

– „LAUR KULTURY” nadany przez Starostę Powiatu Ostrowskiego,

– honorowy tytuł „ OSOBOWOŚCI POWIATU”,

– czterokrotnie nagradzani przez Prezydenta Miasta Kalisza nagrodą prezydencką.

Szkoła jest członkiem POLSKIEGO TOWARZYSTWA TANECZNEGO, oraz POLSKIEGO ZWIĄZKU TAŃCA (dawniej POLSKI ZWIĄZEK TAŃCA FREESTYLE) należącą do INTERNATIONAL DANCE ORGANIZATION i WORLD DANCESPORT FEDERATION.

Zespoły prowadzone przez Szkołę Tańca SIERASZEWSKI DANCE - STUDIO startują na najbardziej prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach o randze MISTRZOWSKIEJ i GRAND PRIX POLSKI oraz Festiwalach zdobywając najwyższe laury. Na swoim koncie posiadają złote, srebrne oraz brązowe medale Otwartych Mistrzostw Polski oraz Międzynarodowych Festiwali Tanecznych. W zeszłym sezonie tanecznym zespoły prowadzone przez Szkołę Tańca SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO 55 razy stawały na podium w tym 45 razy na pierwszym miejscu. W latach 1993-97 jako jedyna szkoła reprezentowała miasto Kalisz na MISTRZOSTWACH POLSKI FORMACJI TANECZNYCH – Latino do lat 16.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli i instruktorów, Dyplomowanych Nauczycieli Londyńskiej Królewskiej Akademii Tańca IMPERIAL SOCIETY OF DANCE OF TEACHERS, członków Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tańca POLISH PROFESSIONAL DANCE ASSOCIATION MEMBER OF WORLD DANCE & DANCE SPORT COUNCIL.

Jako jedyna Szkoła w Kaliszu posiada Licencje na organizowanie i prowadzenie zajęć w ramach europejskiego systemu „EURO LOGO DANCE CENTER”.

Założyciele i trenerzy szkoły za swoje osiągnięcia zostali wpisani do

– Encyklopedii Osób znanych w Kulturze i Gospodarce „WHO IS WHO w Polsce”,

– „CYFROWEJ DZIECIĘCEJ ENCYKLOPEDII WYBITNYCH WIELKOPOLAN”,

– OXFORDZKIEJ ENCYKLOPEDII OSOBISTOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

W 2019 roku Szkoła Tańca Sieraszewski Dance obchodzi jubileusz 30-lecia działalności, jest to okazja do uhonorowania Państwa Aurelii i Piotra Sieraszewskich Medalem Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego. Przez 30 lat trenerzy włożyli wielki wysiłek w edukację taneczną dzieci, młodzieży a także osób dorosłych z powiatu kaliskiego. Ich codzienna praca była wielokrotnie nagradzana, kiedy uczniowie Państwa Sieraszewskich zdobywali wciąż nowe tytuły i nagrody na najważniejszych turniejach w całej Polsce a nawet poza granicami kraju.