Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Gospodarstwo Państwa Kaźmierczaków z laurem w Konkursie Rolnik – Farmer Roku

Gospodarstwo Państwa Agnieszki i Ernesta Kaźmierczaków z Warszówki (powiat kaliski, gmina Blizanów) zostało uhonorowane laurem przyznawanym przez kapitułę XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów rolniczych.

Laur w tym prestiżowym konkursie w kategorii "ogrodnictwo" to ukoronowanie ciężkiej pracy, która sprawiła, że gospodarstwo prowadzone przez Państwa Kaźmierczaków stanowi dziś wzór do naśladowania. Gospodarstwo znajdujące się w Warszówce (powiat kaliski, gmina Blizanów) ma pow. 55 ha. Dużą część tej powierzchni zajmują nowoczesne obiekty szklarowniowe. Państwo Kaźmierczakowie uprawiają trudną do prowadzenia odmianę pomidora malinowego "Tomimaru Muchoo F1". W szklarniach zastosowany jest m.in. w pełni skomputeryzowany system klimatu, kurtyn energooszczędnych, nawadniania i zamgławiania, sortowania owoców, przemieszczania wózków transportowych. Odbiorcami pomidorów są sieci supermarketów w kraju, a także wysyłane są do Anglii, Grecji, Niemiec i Białorusi. Gospodarstwo posiada wdrożony standard GLOBALG.A.P., GLOBALGAP GRAPS, certyfikat HAACCP, a także ISO 22000.

Info: Michał Marszałkowski/folder promujący XXVI Ogólnopolski Konkurs Rolnik – Farmer Roku
Fot. Krzysztof Zacharuk