Wspierajmy lokalnych rolników i producentów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 marca 2020

W najbliższym czasie pandemia koronawirusa może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw a także branży rolno - spożywczej. Apelujemy, aby wspierać lokalnych producentów i rolników. Zachęcamy do wybierania produktów regionalnych, zakup warzyw i owoców od rolników z naszego powiatu.

Powiat kaliski to powiat typowo rolniczy, zdecydowana większość podmiotów gospodarczych to indywidualne gospodarstwa rolne, których w powiecie jest prawie 13 tys. Dominuje tu uprawa pomidora, ogórka, kapusty, cebuli a także jabłek czy truskawek. Mamy też w powiecie kaliskim i okolicach wielu producentów soków, wędlin, serów czy kiszonek. Jest z czego wybierać.  Wiele z podmiotów oferuje też zakupy on-line z dowozem do domu, warto skorzystać z takiej opcji.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego uruchomił akcję „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. Powstała specjalna baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą sprzedaż zdalną z dowozem do domu lub odbiorem bezpośrednim u producenta. Aktualnie już prawie 50 producentów należących Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, oferuje możliwość zrobienia zdalnych zakupów. W swojej ofercie mają oni m.in. soki tłoczone na zimno, wyroby cukiernicze, wędliny, mięso, oleje tłoczone na zimno, kiszonki, a także lokalne dania oferowane przez restauracje na wynos. Aby pomóc wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl) lub w aplikację Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący nas produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie.

"Zwłaszcza w tym okresie przed Świętami Wielkanocnymi warto pamiętać, że nawet takie podstawowe produkty jak wędliny, nabiał, pieczywo, wyroby cukiernicze, soki, miody, oleje i szereg innych można nabyć przez intrenet. Z jednej strony okażemy w ten sposób solidarność i wsparcie regionalnym producentom, a z drugiej na naszych stołach zagoszczą produkty najwyższej jakości" - mówi Krzysztof Grabowski, Wicemraszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Info: Marta Wolarz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie