Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2020. Kapela Ludowa Brzeziny z nagrodą specjalną

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 września 2020

W minioną niedzielę, Brzeziny zostały opanowane przez artystów ludowych z południowej Wielkopolski. Do tej malowniczej miejscowości zjechało ich prawie 400. Stworzyli niepowtarzalny, ludowy klimat. Dobrze będą to wydarzenie wspominać artyści z powiatu kaliskiego, którzy zainkasowali sporą ilość nagród.

W tym roku, organizacja Biesiady napotkała na dużą przeszkodę organizacyjną. Mowa o panującej pandemii, która sprawiła, że wydarzenie odbywało się w ciągu jednego dnia. Mimo tego, do Brzezin przyjechało bardzo dużo artystów, którzy z dużą przyjemnością zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Do powiatu kaliskiego przybyły zespoły śpiewacze, taneczne, kapele i soliści, zarówno instrumentaliści, jak i śpiewacy. Artyści byli oceniani w siedmiu kategoriach przez profesjonalne jury w składzie: Arleta Nawrocka-Wysocka, Anna Weronika Brzezińska, Piotr Kulka i Anna Maria Gałczyńska.

Warto wspomnieć, że Biesiada Folkloru jest uważana za jedyny i zarazem bardzo ważny konkurs tego typu w regionie. Organizowana jest już od 40 lat. Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć artystów z terenu powiatu kaliskiego. Wśród nich znaleźli się: Zespół Śpiewaczy Korzeniewianki (I Nagroda, kat. zespoły śpiewacze), Zespół Śpiewaczy Koźminiacy z Koźminka ( I Nagroda, kat. zespoły śpiewacze), Zespół Folklorystyczny Kalina z Blizanowa (II Nagroda, kat. zespoły śpiewacze), Zespół Folklorystyczny Liskowianie (wyróżnienia, kat. Zespoły śpiewacze), Kapela Ludowa Brzeziny (I Nagroda, kat. kapele ludowe), Kapela Ludowa Brzeziny II skład (wyróżnienie, kat. kapele ludowe), Zbigniew Witkowski z Kapeli Ludowej Brzeziny (I Nagroda, kat. solistów instrumentalistów), Małgorzata Pacholska z Korzeniewa (I Nagroda, kat. solistów śpiewaków), Zofia Pyrek z Koźminka (II Nagroda, kat. solistów śpiewaków), Janina Żarczyńska z Liskowa (III Nagroda, kat. solistów śpiewaków), Barbara Klimczak z Liskowa (wyróżnienie, kat. solistów śpiewaków).

Warto dodać, że Kapela Ludowa Brzeziny otrzymała również nagrodę specjalną – finansową w wysokości 1000 złotych od Starosty Kaliskiego za całokształt twórczości artystycznej. Nagrodę wręczyli muzykom na scenie w Brzezinach: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Radny Rady Powiatu Kaliskiego Robert Marszałek oraz Kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Jolanta Golicka.

Organizatorem wydarzenia tradycyjnie było Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Pełna galeria i wyniki: https://kalisz.naszemiasto.pl/biesiada-folkloru-ziemi-kaliskiej-w-brzezinach-wystapilo/ar/c1-7883569

Zdjęcia: Ewelina Samulak-Andrzejczak (kalisz.naszemiasto.pl)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie