Artyści są kreatywni. Wyszli z inicjatywą kalisz.gallery

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 września 2020

W sieci powstała wirtualna galeria "kalisz.gallery" przeznaczona do prezentowania dzieł regionalnych twórców sztuk wizualnych. To odpowiedź artystów na trudną sytuację związaną z pandemią SARS-CoV-2. Dzięki tej inicjatywie, lokalni twórcy będą mogli bezpłatnie opublikować swoje prace i wystawiać je w bezpieczny sposób dla szerszej grupy odbiorców.

 

Informacja o wybuchu światowej pandemii SARS-CoV-2 zmieniła życie każdego, wprowadzając niepokój i strach do niemal wszystkich codziennych czynności. Nikt nie wie, jak sytuacja epidemiczna będzie kształtować się w przyszłości, czy wkrótce wszystko wróci do normalności, czy czeka nas kolejny lockdown… Nowa rzeczywistość uderzyła również w artystów. Jednakże w sytuacjach kryzysowych rodzi się kreatywność. Stąd wykiełkował pomysł na stworzenie łatwo dostępnego, a przede wszystkim bezpiecznego miejsca, które umożliwi dalsze prezentowanie dzieł regionalnych twórców sztuk wizualnych. W ten sposób, w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”, powstała multimedialna galeria Kalisz.gallery. Przestrzeń ta ma pomóc lokalnym artystom w przetrwaniu trudnego i niepewnego czasu pandemii, a przy okazji umożliwi mieszkańcom bezpieczne zapoznawanie się z twórczością lokalnych, często nieistniejących w powszechnej świadomości, twórców.

plakat

Jeśli tworzysz szeroko pojęte sztuki wizualne (fotografia, malarstwo, rzeźba, ceramika, performance) w Kaliszu lub okolicach, bądź też pochodzisz z regionu kaliskiego, i chciałbyś zaprezentować swoją twórczość – zachęcamy do kontaktu! Podeślij swoje elektroniczne portfolio, napisz krótko o sobie, a także co chciałbyś zaprezentować. Możliwość publikacji prac w Kalisz.gallery jest w pełni bezpłatna!

Link do galerii: https://kalisz.gallery/

Więcej informacji pod adresem: https://kalisz.gallery/o-galerii/

Info i Foto: Szymon Ratajczyk (Kalisz.gallery)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie