Kancelaria PRM realizuje projekt "Pod biało-czerwoną"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 października 2020

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego realizują projekt "Pod biało-czerwoną". Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online w danej gminie. Głosy poparcia na swoją gminę można będzie oddawać pod adresem internetowym:

https://bialoczerwona.www.gov.pl

Głosy poparcia mogą oddawać wszyscy mieszkańcy danej gminy – w tym również osoby niepełnoletnie.

Możliwość sprawdzenia liczby głosów poparcia w danej gminie można uzyskać poprzez wysłanie wiadomości mailowej – zapytania z nazwą gminy na skrzynkę mailową:

bialo-czerwona@mc.gov.pl

W trzech gminach, które na dzień 11 listopada 2020 r. Na godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

W najbliższych dniach na stronie gov.pl/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie