Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Aktywna niedziela przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu

Aktywnie niedzielę spędzili mieszkańcy Kalisza i powiatu kaliskiego, którzy wzięli udział w organizowanych przed Starostwem Powiatowym wydarzeniach. A było ich sporo, wszystkie organizowane przez Powiat Kaliski, we współpracy z Gminą Blizanów oraz Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą. W wydarzeniach udział wzięli m.in. Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Nosal Starosta Kaliski, Sławomir Musioł Wójt Gminy Blizanów.
Wydarzenie połączone było z eventem kulinarnym „Smak Wielkopolski, Kiełbasa Biała Parzona Wielkopolska” przygotowanym przez Ogólnopolski Cech Rzeźników Wędliniarzy Kucharzy, pod patronatem naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Od południa można było degustować pyszną kiełbasę białą parzoną - w ramach akcji promocyjnej wielkopolskich smaków zaproponowanej przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą. Stoisko kulinarne cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wielkopolskiego specjału wydano ponad 1000 porcji. 
 
Niedzielny koncert obfitował w atrakcje muzyczne i artystyczne przygotowane przez artystów ziemi blizanowskiej. Na balkonie Starosty Kaliskiego z koncertami wystąpiły zespoły, kapele i orkiestry z Gminy Blizanów. W koncercie pn. "Gmina Blizanów dla Kalisza" wystąpili:
Big Band po godzinach,
Orkiestra OSP Blizanów,
Orkiestra OSP Rychnów,
Zespół Folklorystyczny KALINA,
Orkiestra Dęta OSP Pruszków,
Zespół Wokalny DYNAMITKI.
W budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu, w Sali Rycerskiej prezentowana była wystawa pt.: "Ornaty Papieskie na tle paramentów liturgicznych" oraz wystawa obrazów Międzynarodowych Plenerów Malarskich "Piękno Ziemi Blizanowskiej" z lat 2004-2021.
 
Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w edukacji zdrowotnej oraz zaszczepić się przeciwko WZW typu B w ramach tzw. "Żółtego weekendu" współorganizowanego w ramach projektu dla mieszkańców aglomeracji kalisko - ostrowskiej. A także zaszczepić się przeciwko Covid-19, jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.
 
Podczas niedzielnych wydarzeń można było także wesprzeć zbiórkę publiczną organizowaną przez Fundację Bread of Life  dla chorej na SMA małej Jagódki. Udało się zebrać tego dnia kwotę 1216,10 zł.
 
Info/fot. Anna Sadowska