Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa

Harcerze Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Powiatu Kaliskiego przekazali na ręce Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala i Wicestarosty Kaliskiego Zbigniewa Słodowego Betlejemskie Światło Pokoju. Światło Pokoju płonie w Betlejem, skąd każdego roku przemierza tysiące kilometrów, by znaleźć się w domach ludzi na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez tradycyjnego uczestnictwa harcerzy.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazali władzom naszego powiatu: Komendant Hufca ZHP Powiatu Kaliskiego Podharcmistrz Cezary Piotrowski oraz druhny Agata Cofalska i Helena Deptuch z 17 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki w Stobnie Siódmym.  Tradycyjnie, jak każdego roku, Betlejemskie Światło Pokoju wiąże się z przesłaniem. Tegoroczne hasło to: - „Światło, nadziei”.

„Światło z Betlejem nową światu da nadzieję…” – tak od lat śpiewamy w grudniu każdego roku, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju. W kolejnych miesiącach trwania pandemii koronawirusam w czasie, gdy wydaje się, że zaczynamy wychodzić z niej małymi krokami, kolejnym etapem jest nieść temuż światu nadzieję. Z Betlejem chcemy przynieść nadzieję na Światło pełne ciepła i miłości, które ma moc rozświetlić naszą codzienność blaskiem nowości lepszego życia. Jak bibilijny Abraham, chcemy uwierzyć nadziei wbrew nadziei (por. Rz 4,18) i wyjść w świat, niosąc mu dar braterstwa i życzliwości. Pragniemy umacniać wiarę na lepsze jutro, realizując znane wszystkim nam słowa: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Dlatego przekazując płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, chcemy dać wszystkim „Światło Nadziei”. Poczujmy Moc Betlejemskiego Światła Pokoju – tłumaczą harcerze.