Wspierajmy lokalne restauracje, zamawiajmy ulubione dania na wynos

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 listopada 2020
W tym trudnym czasie, kiedy świat zmaga się z pandemią COVID-19, kryzys uderza w restauratorów oraz branżę gastronomiczno - hotelarską. Ograniczono działalność lokali gastronomicznych oraz wprowadzono obostrzenia dotyczące funkcjonowania i obsługi klientów. Jeśli chcecie wspierać restauracje to zamawiajcie jedzenie na wynos. Jest to jedyna opcja, pozwalająca firmom przetrwać ten ciężki okres.

Większość z lokali gastronomicznych ma w swojej ofercie dania na wynos i z dowozem. Tak jest też w przypadku większości obiektów znajdujących się na Szlaku Kulinarnym Kaliskie Smaki. Szlak Kulinarny Kaliskie Smaki zrzesza restauratorów i przedsiębiorców mających w swojej ofercie charakterystyczne dla regionu kaliskiego dania i produkty, aktualnie jest to 13 podmiotów. Szlak nieustannie się rozwija, a w chwili obecnej jego elementami składowymi są doskonale znane agroturystyki i restauracje: Restauracja KTW Park w Kaliszu, Restauracja Hotel Pałac Tłokinia, Komoda Klub Residence w Kaliszu, Dwór Stary Chotów, Hotel Kristoff w Łaszkowie, Agroturystyka Karczma Kaliska, Zielny Dworek w Czempiszu, Restauracja Złoty Karaś w Lipce, Restauracja Leśny Dwór w Brzezinach. W ramach Szlaku ponadto działają: zlokalizowana w Kolonii Kokanin Tłocznia Soków Owocowych Płonka, Piekarnia Bułeczka z Zagorzyna, działający w Złotnikach Małych Zakład Mięsny Tomasza Łucyka oraz doskonale znany, utożsamiany  z regionem produkt Andruty Kaliskie.

Możecie, zabierając potrawy i produkty do domu,  spróbować  wielu dań związanych z kuchnią regionalną. Restauratorzy na Szlaku Kulinarnym Kaliskie Smaki posiadają w swojej ofercie wyjątkowe potrawy, przygotowywane według specjalnych receptur, tworzone z wielką starannością z najlepszych, lokalnie dostępnych produktów.

Aby zapoznać się z ofertą zapraszamy do kontaktu z poszczególnymi restauracjami i obiektami. Kontakty możecie znaleźć na https://www.powiat.kalisz.pl/p,179,szlak-kulinarny-kaliskie-smaki

 

Info: Marta Wolarz

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wspierajmy lokalną gastronomię

  Wspierajmy lokalną gastronomię

 • Powiększ zdjęcie Kontakty do członków Szlaku Kulinarnergo Kaliskie Smaki

  Kontakty do członków Szlaku Kulinarnergo Kaliskie Smaki

 • Powiększ zdjęcie Przykładowe menu - Hotel Kristoff

  Przykładowe menu - Hotel Kristoff

 • Powiększ zdjęcie Przykładowe menu - Restauracja KTW Park

  Przykładowe menu - Restauracja KTW Park

 • Powiększ zdjęcie Przykładowe menu - Pałac Tłokinia

  Przykładowe menu - Pałac Tłokinia

 • Powiększ zdjęcie Przykładowe menu - Komoda

  Przykładowe menu - Komoda