Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Umowa podpisana. Budowa ścieżki rowerowej na terenie Gminy Żelazków przechodzi w fazę realizacji!

W dniu 16 czerwca podpisano umowę z wykonawcą zadania pn. „Budowa drogi dla rowerów w ciągu drogi powiatowej nr 4595P na odcinku Żelazków – Tykadłów – Helenów – Russów wraz z budową punktu P&R oraz B&R”. Łączna długość ścieżki rowerowej to blisko 6 kilometrów.
Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu, reprezentowane podczas podpisania umowy przez Wiceprezesa Zarządu Mariusza Harendarza oraz Prokurenta Dariusza Piotrowskiego.

Ze strony Powiatu Kaliskiego umowę parafowali: Starosta Kaliski Jan Adam Kłysz oraz Wicestarosta Kaliski Paweł Kaleta, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Kaliskiego Urszuli Jędrusiak. W podpisaniu umowy uczestniczyli również: Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego Błażej Wojtyła oraz Wójt Gminy Żelazków Michał Kraszkiewicz.

To ważna inwestycja, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz rozwoju nowoczesnej infrastruktury rowerowej na terenie Gminy Żelazków. W ramach zadania powstanie ścieżka rowerowa wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Finansowanie:
- Wartość podpisanej umowy to ponad 4,8 mln zł brutto.
- Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027 to ponad 1,5 mln złotych.

Inwestycja realizowana jest przy współpracy Powiatu Kaliskiego i Gminy Żelazków Urząd Gminy Żelazków. Wkład własny do projektu został zabezpieczony przez oba samorządy w proporcji 50% Powiat Kaliski – 50% Gmina Żelazków. Każdy samorząd przeznaczył na tę inwestycję kwotę ponad 1,6 mln złotych.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Powiat Kaliski przyjazny rowerzystom – budowa ścieżek rowerowych”.

Dzięki tej inwestycji i dobrej współpracy na szczeblu samorządowym mieszkańcy zyskają bezpieczne i komfortowe połączenie rowerowe, które będzie służyć zarówno codziennym dojazdom, jak i aktywnemu wypoczynkowi. Dziękujemy samorządowcom Gminy Żelazków za dobrą współpracę!