Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Wystartował XVII Międzygminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Przesłuchania do XVII Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej rozpoczęły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku w poniedziałek 6 marca. Celem festiwalu jest stworzenie szansy rozwoju i promocji młodych talentów wokalnych i muzycznych szczególnie z terenów wiejskich, gdzie dostęp do kultury jest ograniczony. W tegorocznej edycji na przesłuchania zgłosiło się blisko 100 uczestników, którzy rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz.

Swoje życzenia dla młodych wykonawców złożyli również Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht oraz Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic. Udział w festiwalu biorą soliści z gminnych ośrodków kultury, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z  terenu powiatu kaliskiego. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą frekwencją i popularnością. Wzrasta również jego ranga z uwagi na fakt, że laureaci coraz częściej zdobywają czołowe miejsca w konkursach o zasięgu wojewódzkim oraz ogólnokrajowym. W tym roku przesłuchania uczestników festiwalu zaplanowano  w dniach 6-8 marca, natomiast wielki finał i koncert galowy podczas którego zostaną wyłonieni zwycięzcy odbędzie się 19 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczytnikach.

Kategorie oraz terminy przesłuchań:

-   kategoria I (kl. I – III szk. podst.)  - 06.III.2017 r., od godz. 10.00,

-   kategoria II (kl. IV – VI szk. podst.) – 07.III.2017 r., od godz. 10.00,

-   kategoria III (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne)  – 08.III.2017 r, od godz. 10.00.

Laureaci I miejsc wszystkich kategorii kwalifikują się do finału Kaliskiego  Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza oraz biorą udział w nagraniu płyty CD sponsorowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Młodych wokalistów ocenić będzie jury w składzie: Eryk Szolc, Adam Michalak oraz ks. Jacek Paczkowski. Organizatorami Festiwalu są Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku i Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach. Patronat nad Festiwalem sprawuje Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Tekst/Foto: M. Kraszkiewicz