Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Drugi koncert poezji śpiewanej za nami. Tym razem Artyści improwizowali w Stawiszynie.

W muzycznych aranżacjach i improwizacjach na poezji Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej i Adama Asnyka w piątkowy wieczór, 8 września  br., wystąpili ponownie Natalia Niemen i Michał Zator a poezję odczytał znakomity Lech Wierzbowski, aktor kaliskiego teatru. To już drugi koncert tych Artystów, realizowany w ramach projektu "Życie, choćby i długie, zawsze będzie krótkie. Muzyczne spotkania z poezją, nie tylko Szymborskiej" przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej. Honorowy Patronat na wydarzeniem objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, a zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Celem organizacji koncertów była celebracja rocznicy, jaka przypada w tym roku - 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, a także promocja twórczości lokalnych poetów i pisarzy - tutaj - związanych z ziemią kaliską - Adama Asnyka i Marii Konopnickiej. Zadanie to forma popularyzująca twórczość Wielkopolan, lokalnych ikon kultury wśród mieszkańców Wielkopolski. Przybliżona i przypomniana została twórczość wybitnych polskich poetów, przedstawiona w zupełnie inny, wyjątkowy sposób. Oryginalnych aranżacji i improwizacji na wierszach dokonali zaproszeni do współpracy  Artyści - Natalia Niemen - wokalistka, altowiolinistka, kompozytorka, autorka tekstów, malarka; Michał Zator - harfista, kompozytor i autor tekstów, oraz Lech Wierzbowski – wybitny aktor teatralny, który od 1986 występuje na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, wielokrotnie nagradzany za doskonałą grę aktorską a także za wieloletni dorobek artystyczny i kulturalny.

 

Info/fot. Marta Wolarz