Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

W Stawiszynie zaimprowizują na poezji Szymborskiej, Konopnickiej i Asnyka

Muzyczne spotkanie z poezją, tym razem w Stawiszynie. Już w najbliższy piątek, 8 września, odbędzie się drugi koncert organizowany w ramach projektu "Życie, choćby i długie, zawsze będzie krótkie. Muzyczne spotkania z poezją, nie tylko Szymborskiej".
 
Będzie to wyjątkowe spotkanie na dziedzińcu Ratusza z poezją Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej i Adama Asnyka. Utwory zostaną specjalnie zaaranżowane i wykonane przez Natalię Niemen w duecie z harfistą Michałem Zatorem, a także odczytane przez Lecha Wierzbowskiego, aktora kaliskiego teatru. Wydarzenie realizowane jest w związku z ogłoszonym przez Sejmik Województwa - Wielkopolskim Rokiem Wisławy Szymborskiej ze względu na przypadającą 100. rocznicą urodzin noblistki.  
Celem projektu jest promocja twórczości wybitnych poetów związanych z naszym regionem wśród mieszkańców Wielkopolski. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, wcześniej o godz. 18.00 odbędzie się Powiatowe Spotkanie z kulturą.
 
Projekt związany z poezją śpiewaną realizowany przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, pod Honorowym Patronatem Starosty Kaliskiego.
 
Fotografie znajdujące się na plakacie promującym koncert wykonali:
- fot. Natalii Niemen - Kamil Szkopik,
- fot. Michała Zatora - Tomasz Potemkowski.