Konkurs fotograficzny "Wielkopolska z lotu ptaka"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 sierpnia 2015

Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zaprasza do kolejnej edycji konkursu fotograficznego "Wielkopolska z lotu ptaka".

To już kolejna edycja konkursu, która zakończy się drukiem albumu tym razem pod tytułem "Wielkopolska z lotu ptaka". Mamy już za sobą 3 lata doświadczeń i coraz  więcej pomysłów i więcej osób, które biorą udział w naszych konkursach, dzielących się swoją pasją fotografowania. I to nas ogromnie cieszy, bo za każdym razem powstają prawdziwe dzieła, które nie tylko cieszą oko samych autorów - uczestników konkursu, ale stanowią wspaniałą pamiątkę dla mieszkańców naszego kraju, jak i gości z zagranicy.

Warto dodać, że nasze albumy trafiły nie tylko do mieszkańców Europy, ale i Azji, Australii, Ameryki Północnej. Stanowiły znakomitą pamiątkę dla Polaków mieszkający poza granicami kraju, którzy pamiętają niezwykłe krajobrazy Wielkopolski.

 

Celem konkursu "Wielkopolska z lotu ptaka" jest przeprowadzenie konkursu fotograficznego, na terenie województwa wielkopolskiego, ukazującego bogactwo przyrodnicze Wielkopolski, a zawłaszcza bogate gatunki ptaków występujących na jego terenie. Zdjęcia konkursowe mogą przedstawiać zarówno florę jak i faunę oraz wyjątkowe, bogate i różnorodne przyrodniczo krajobrazy województwa. Organizatorzy w ramach konkursu chcą stworzyć album będący prawdziwą i barwną opowieścią m.in. o ciekawych gatunkach ptaków, połączoną z pasją ich poznawania i przygodą poszukiwania. W konkursie można przedstawiać zarówno rzadkie gatunki w leśnych ostępach jak i te pospolite, żyjące na podwórkach i w ogrodach, nad zbiornikami wodnymi. Dzięki temu samo uczestnicy obserwując ptaki będą mogli poznać ich zwyczaje, a także środowisko życia.

Wydaliśmy już albumy "Ukryte bogactwo rezerwatów przyrody", "Skarby Wielkopolski" oraz "Cuda Natury w Wielkopolsce"

Każda z tych publikacji jest efektem działań mających wpływ na wzrost świadomości i rozwój postaw ekologicznych w naszym regionie i jest inspiracją do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.

W załączeniu przekazuję regulamin konkursu oraz oświadczenia potrzebne do zgłoszenie udziału w konkursie.

Zapraszamy i zachęcamy do fotografowania przyrody, a zwłaszcza ptactwa.

Fotografie należy przesyłać do końca sierpnia tego roku.

Czekamy na Wasze prace i życzymy miłego spędzania czasu z aparatem wśród natury.

 

Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej

ul. Kościelna 1

62-860 Opatówek

ludzie.dobrej.woli@wp.pl

Pliki do pobrania